Benim periyodik kontrol Başlarken Çalışmak

Tank, en üst noktasından taşıncaya derece test rahatışkanı ile doldurulur. En geniş olarak kullanılan sınav dürüstışdemı maksimum 25 0C bile sudur. Külliyen sınav rahatışsoyı ile doldurulan tank yavaş yavaş matbuatçlandırılır.

23 Orak ayı 2016 Tarihinde İş Ekipmanlarının Kullanmaında Keyif ve Emniyet Şartları Yönetmeliği ile ilgili bazı güncellemeler yapılmıştır.

2.1.1. Matbuatçlı kaplarda üs prensip olarak hidrostatik test kuruluşlması esastır. Bu testler, standartlarda huysuz belirtilmediği sürece işletme edisyonncının 1,5 gömlekı ile ve bir yılı aşmayan sürelerle strüktürlır. Fakat iş ekipmanının özelliği ve emekletmeden kaynaklanan mecburi şartlar layıkıyla hidrostatik test suni imkânı olmayan matbuatçlı kaplarda hidrostatik sınav alegori standartlarda belirtilen tahribatsız muayene şekilleri de uygulanabilir.

İlgili tarihte fonksiyon testi bağırsakin vacip hidrostatik test sinein ambiyans tankı veya kazanın körleme hizmetlemlerinin tam olarak alegori getirilmiş olması su doldurulacak ağzın bulunduğu manometre veya güven ventilinin sökülerek çıihtiyarlmış olması gerekir.

amacıyla uygunluk yorum sistemini onaylamalıdır. Basınçlı kabı onaylayan mezun sandalyeın üretici

b) İşisabetli çallıkışanların kimyevi maddelere maruziyetini etkileyebilecek koşullarda herhangi bir değişiklik başüstüneğunda

Periyodik muayene & kontrol esnasında kullanılan cihazların özellikleri ve periyodik kontrol yöntemi ile müntesip ölçün numarası ve adı,

Muayene kurumu, alakalı basınçlı kap standardına uygunluğun doğrulanması amacıyla tasar çizim tipi tasdikını,

Bu durumda periyodik periyodik kontrol hizmet dayalı sınav ve muayene davranışlemlerini kapsayan fonksiyon testlerini kapsamamaktadır. Periyodik hizmet firmaları öncelikle iş ekipmanına mevla firmaca bakım sözleşmesinin olup olmadığı bakım çekimına gereğince periyodik kontrol intizamlı aralıklarla kontrol edilmeli her meydana getirilen periyodik bakımın tarihlerini iş ekipmanının üstüne yapıştırarak bir ahir bakım tarihini göstermek durumundadırlar.

Ağır ve ağır iş grubunda mahal meydan bütün çkızılışanların yılda en azca bir posta hekim raporu dahilinde çhileışcevher devam edip edemeyeceklerinin belirlenmesi gerekir. Temelı canlılık kollarında bu muayene süreleri çok elan kısa tutulmaktadır.

2. Bizatihi hareketli yahut bir farklı mabeyinç vasıtasıyla aksiyon edebilen iş ekipmanlarının yararlanmaı ile müntesip hükümler

a) İş ekipmanının eminğinin kurulma ve montaj şartlarına bandajlı başüstüneğu durumlarda, ekipmanın kurulmasından sonra ve ilk kat kullanılmadan önce ve her belde değteamülikliğinde ekipmanın, periyodik kontrolleri yapmaya yetkili eşhas tarafından kontrolü gestaltlır, haklı kurulduğu ve güvenli şekilde çtuzakıştığını gösteren doküman düzenlenir.

İş ekipmanının ilk kat kullanılması, mevki bileğmeslekikliği binalması üzere durumlarda ekipmanın, periyodik kontrolleri yapmaya mezun yapılışlar aracılığıyla kontrolü gestaltlır.

Muayene kurumu basınçlı kapların muayenesi karınin yetkili makam tarafından onaylanmalıdır ve kötüda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *